تعطیلی شیفت عصر مدارس برخی شهرستانهای استان خراسان رضوی

برخی شهرستان‌های خراسان رضوی اخباری از جمله مدارس روستایی در بخش مرکزی و قندرآباد فریمان تعطیل است، بارندگی در تایباد تا فردا ادامه دارد و مدارس نوبت عصر تربت جام تعطیل است.

مدارس روستایی در بخش مرکزی و قندرآباد فریمان تعطیل است

فرماندار فریمان گفت : باران‌های رگباری عصر دیروز مشکل و خسارتی در فریمان ایجاد نکرد.

عباسعلی صفایی افزود: برای حفظ ایمنی مردم و جاری شدن سیل ما دو راه روستایی حاجی‌آباد و حسین‌آباد قلعه سرخ را عصر دیروز مسدود اعلام کردیم که صبح امروز بازکشایی شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر آسمان ابری و بارش‌های پراکنده ضعیفی را در فریمان داریم، اما همه دستگاه‌های بحران در آمادگی کامل هستند که در صورت وقوع باران‌های سیل‌آسا وارد عمل شویم.

فرماندار فریمان درباره وضعیت سد فریمان هم گفت: روزهای قبل با توجه به اخطاریه سازمان هواشناسی سطح آب سد را کم کردیم و آب سرریز را در اختیار کشاورزان قرار دادیم تا بتوانیم سیلاب‌هایی که در اثر رگبارهای لحظه‌ای به وجود می‌آید را کنترل کنیم.

صفایی افزود: امروز کلیه مدارس روستایی در دو بخش مرکزی و قلندرآباد فریمان در دو شیفت صبح و عصر تعطیل اعلام کردیم، اما شهرهای ۴ گانه در شهرهای چهارگانه فریمان، فرهادگرد، قلندر آباد و سفید سنگ برقرار است.

ادامه بارندگی در تایباد تا فردا

فرماندار تایباد صبح امروز در جلسه مدیریت بحران این شهرستان از آماده‌باش کامل همه نیروها و امکانات تایباد برای مقابله با خسارات احتمالی سیل در این شهرستان خبر داد و گفت: مهم‌ترین کار ستاد مدیریت بحران اعلان هشدارها و پیشگیری از خسارات احتمالی و کمک به مردم در موقع سیل  وحوادث طبیعی است.

حسین شرافتی با توصیه به مردم برای دریافت اخبار از مجاری ذی‌صلاح که توسط ستاد مدیریت بحران اعلام می‌شود، ادامه داد: همه امکانات تایباد با تمام قوا پای کار هستند و بندهای خاکی شهرستان از هفته گذشته در حال رصد است، همچنین، کارشناسان ما به طور مرتب در حال بررسی ظرفیت بندهای خاکی هستند و مشکلی دراین خصوص نیست، بنابراین، مردم عزیز ما هیچ نگرانی بابت بندهای آبی نداشته باشند.

وی عنوان کرد: مردم در زمان وقوع رعد و برق از تلفن همراه در فضای آزاد، تجمع در مقابل پنجره‌های آهنی به ویژه در مدارس، اطراق درمسیر کال‌ها، مسیل‌ها و اطراف رودخانه‌های فصلی خودداری کنند، ضمن اینکه شهروندان باید منازل و دام و محصولات کشاورزی خودشان را همه ساله بیمه حوادث کنند.

فرماندار تایباد با بیان اینکه بارندگی‌ها در این شهرستان از عصر امروز آغاز می‌شود، متذکر شد: تیم‌های امدادی در مراکز تعیین شده، مستقر می‌شوند و بخش خصوصی همکار ستاد بحران است.

مدارس نوبت عصر تربت جام تعطیل است

دیر آموزش و پرورش تربت جام گفت: با توجه به بارندگی و حاری شدن سیلاب به دنبال آن مسدود شدن محور سمیع‌آباد تربت جام در مدارس روستایی بخش سمیع‌آباد در نوبت صبح تعطیل اعلام شدند که در مجموع حدود ۱۰ مدرسه بودند.

علیرضا اسلامی‌نژاد ادامه داد: براساس تصمیم ستاد بحران تربت جام‌ با توجه به پیش‌بینی شدت گرفتن بارش‌ها در عصر امروز و جاری شدن سیلاب همه مدارس نوبت عصر تربت جام هم تعطیل اعلام شد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد مدارس نوبت عصر در تربت جام خیلی کم است و بیشتر مدارس ما فقط نوبت صبح هستند.