تقبیح ادعای وزیر خارجه آمریکا درخصوص دخالت ایران در امور داخلی ونزوئلا

به گزارش رسانه خبری استان خراسان رضوی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی یکشنبه شب ضمن اعلام مطلب فوق اضافه کرد: آمریکای ترامپ‌ می خواهد همچون قرن نوزدهم، آمریکای لاتین را تبدیل به حیاط خلوت خود کند؛ غافل از اینکه ملت های جهان و آمریکای لاتین بیدار شده اند و چرخ زمان به عقب باز نمی گردد.

دخالت آشکار آمریکا در امور داخلی ونزوئلا

وی افزود: در حالی که به درخواست دولت ونزوئلا متخصصان ایرانی تلاش می کنند به بهبود سیستم آب و برق در آن کشور کمک کنند، آمریکا 30 میلیارد دلار ذخایر ارزی ونزوئلا را غارت کرده و ملت آن را آماج تروریسم اقتصادی خود قرار داده است و از آنها می خواهد یا علیه دولت مشروع خود شورش کنند یا گرسنگی بکشند.
به گفته موسوی، این اقدام آمریکا دخالت آشکار و خودسرانه در امور داخلی ونزوئلا بوده و بشدت محکوم است.

ابراز نگرانی امور خارجه آمریکا از حمایت ایران از دولت کاراکاس

وزیر امور خارجه آمریکا که برای پیگیری دخالت های کشورش در امور داخلی ونزوئلا در آمریکای جنوبی به سر می برد، با نگرانی از حمایت ایران از دولت قانونی کاراکاس، روز یکشنبه ادعاهای نخ نما علیه کشورمان را تکرار کرد.
مایک پمپئو در گفت وگو با تلویزیون صدای آمریکا اظهاراتی کرد که حاکی از نگرانی او از نقش بر آب شدن نقشه های واشنگتن برای براندازی دولت نیکلاس رئیس جمهوری ونزوئلا بود.
وی در پاسخ به پرسشی درباره حضور ایران در آمریکای جنوبی، مدعی شد که حضور ایران در آمریکای جنوبی برای اهداف مخرب است.
پمپئو با عصبانیت از حمایت ایران از دولت قانونی ونزوئلا، افزود: ایالات متحده با شرکای خود در این زمینه برای از بین بردن این شبکه ها و این خطر همکاری می کند.
وزیر خارجه آمریکا همچنین در اظهاراتی کودکانه، به پرواز مستقیمی که از هفته گذشته میان تهران و کاراکاس پایتخت ونزوئلا برقرار شده اشاره کرد و گفت: این پرواز نشانه دخالت ایران در این کشور است.