جاذبه های دیدنی مشهد مقدس

به نام خدا و با سلام

دراین پست قصد داریم تا چند تا از مهم ترین جاذبه های دیدنی شهر مشهد مقدس را به شما معرفی کنیم. از آنجایی که ممکن است خیلی از هم وطنان شهر مشهد مقدس را به نیت زیارت حضرت امام رضا ع انتخاب کرده باشند ، تصمیم گرفتیم تا چند مورد از جاذبه های دیدنی مشهد و حومه مشهد را معرفی کنیم تا از سفر خود لذت ببرید.

جاذبه های دیدنی مشهد مقدس

مسلما اولین مقصد شما زیارت حرم آقا علی بن موسی الرضا خواهد بود ( نائب الزیاره ما و همه هموطنان باشید و برای همه دعا کنید ) .

بازار رضا مشهد

بعد از زیارت به شما پیشنهاد میکنیم که سری به بازار رضا هم بزنید و از اجناس و کالاهای آن دیدن و خرید کنید.

ورودی بازار رضا مشهد

بازار رضا مشهد

بازار رضا نزدیک حرم میباشد و کمتراز 3 دقیقه تا حرم فاصله دارد. برای پیدا کردن آن کافیست خود را به فلکه آب برسانید  ( بازار امام رضا سمت شرقی فلکه است ).

هتل و مجتمع تجاری آرمان

بعد از زیارت و کمی گشت و گذار و خرید در بازار رضا ، پیشنهاد میکنیم سری به پاساژ آرمان هم بزنید و علاوه و خرید سری به غار سنگی آن بزنید و چند تا عکس یادگاری هم بگیرید.

مرکز خرید و هتل آرمان مشهد ( نزدیک حرم)

پاساژ آرمان مشهد

بعد از یک روز گشت و گذار ، به کمی استراحت نیاز خواهید داشت که مجتمع بزرگ آرمان علاوه بر مرکز خرید ، دارای هتل هم میباشد و میتوانید شب را در هتل آن بگذرانید .

از امکانات مجتمع آرمان میتوان به آبشار و صخره های بزرگ سنگی ، درختان مصنوعی زیبا ، محیط بازی کودکان ؛ کافیشاپ ، رستوران ، فروشگاه های متعدد و … اشاره کرد.

مجتمع آرمان در خیابان نواب صفوی نرسیده به خیابان وحدت میباشد ( نواب صفوی ضلع شرقی حرم مطهر رضوی میباشد و فاصله مجتمع تا حرم کمتر از 5 دقیقه میباشد)

( ما به هیچ عنوان قصد تبلیغ هیچ واحد صنفی را نداریم و هدف از این مقاله اطلاع رسانی و کمک به زایرین حضرت علی بن موسی الرضا میباشد )

باغ وحش وکیل آباد مشهد

اگر به حیوانات و محیط زیست علاقه مند هستید ، پیشنهاد میکنیم حتما سری به باغ وحش مشهد هم بزنید.

باغ وحش مشهد

باغ وحش مشهد در منطقه وکیل آباد واقع شده است. در این باغ وحش ده ها گونه جانوری اعم از انواع پرندگان ، گربه سالان ، گوزن ، آهو ، شتر و … نگهداری میشود. همچنین توصیه میکنیم از سالن آبزیان و خرندگان این باغ وحش نیز دیدن کنید. در این سالن انواع ماهی ها و خزندگان را میتوانید ببینید. توصیه میکنیم حتی الامکان از ورود کودکان به این سالن جلوگیری کنید چرا که انواع مارها و کروکودیل در این سالن نگهداری میشود و ممکن است باعث ترس کودک تان شوند.

سالن تمساح ، مار و آبزیان باغ وحش مشهد

پارک جنگلی وکیل آباد

بعد از دیدن باغ وحش ، توصیه میکنیم ساعاتی را در پارک جنگلی وکیل آباد بگذرانید و از منظره و آب و هوای بی نظیر آن لذت ببرید.

این پارک در نزدیکی باغ وحش وکیل آباد قرار دارد.

پارک جنگلی وکیل آباد

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد را در گذشته به نام میرطراز یا باغ وکیل آباد می شناختند. در سال ۱۳۴۸ هجری شمسی ، این پارک توسط مالک آن، آقای حسین ملک، به صورت رسمی وقف استفاده عموم گردید و به شهرداری شهر مشهد واگذار شد و اکنون در محدوده خدماتی منطقه ۹ این شهر قرار دارد.

این پست به زودی بروزرسانی میشود و مناطق بیشتری به آن اضافه خواهد شد.