خسارت 9 میلیاردی سیل به شبکه توزیع برق خراسان رضوی

محسن ذبیحی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی افزود: این میزان شامل خسارات مستقیم باران، توفان و سیل به شبکه برق است و خسارات غیر مستقیم در این برآورد منظور نشده است.

رفع خاموشیهای ناشی از بارندگی و توفان ها طی روزهای پایانی سال97 و فرودین جاری

وی اظهار داشت: خاموشیهای ناشی از بارندگی و توفانهایی که طی روزهای پایانی سال 97 و فروردین ماه امسال در این استان رخ داد با وجود وارد کردن خسارت با تلاش و همت کارکنان این شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: این خسارات بیشتر شامل سقوط و شکستگی پایه ها، قطع هادی های شبکه، برخورد اجسام خارجی، آبگرفتگی تابلوها و پارگی سیم می باشد.
ذبیحی افزود: با توجه به اعلام آماده باش قبلی و حضور کامل نیروهای اجرایی و بسیج امکانات شرکت توزیع برق، این مشکلات با انجام تعمیرات لازم توسط کارکنان در حداقل زمان ممکن برطرف و برق مشترکان بدون هیچ حادثه ای وصل شد.

بیشترین خسارت وارده به شبکه و تجهیزات نیروی برق

وی ادامه داد: شهرستانهای کلات، درگز، سرخس، تربت جام و مه ولات بیشترین خسارت وارده به شبکه و تجهیزات توزیع برق را متحمل شدند.
وی گفت: در حال حاضر شبکه برق استان از حالت پایدار برخوردار بوده و مشکل حادی در هیچ نقطه ای از استان به وجود نیامده است اما ضرورت دارد با تخصیص اعتبار مناسب از سوی مراجع ذیربط نسبت به بازسازی خطوط شبکه، ایمن سازی و تقویت نقاط آسیب پذیر اقدام شود .
شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی با دارا بودن طولانی ترین شبکه توزیع برق کشور حدود 70 شهر به جز مشهد و طرقبه – شاندیز و تعداد دو هزار و 732 روستا را زیرپوشش دارد و خدمات خود را به حدود یک میلیون و 265 هزار مشترک شهری و روستایی در وسعت حدود 117 هزار کیلومتر مربع ارائه می کند.