مسدود شدن 15 راه روستایی در خراسان رضوی

به گزارش رسانه مردمی استان خراسان رضوی در ۲۱ ساعت گذشته بارندگی‌های خوبی در خراسان رضوی رخ داده است به طوری که حجم بارش‌ها در جغتای ۳۱ و کلات حدود ۲۹ میلی‌متر گزارش شده است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی فرمود: مشکلاتی که ایجاد شد بیشتر در کلات، درگز، باخزر و سرخس بود که بیشتر از همه در شهر کلات خسارت به بار آمد.

مسدود شدن 15 راه روستایی و 3 محور فرعی

وی تصریح کرد: در اثر بارندگی‌های روزگذشته تاکنون، راه ۱۵ روستا مسدود شده که در حال بازگشایی است، همچنین ۳ محور فرعی مسدود شده بود که محور کلات درگز ساعت ۸ صبح امروز بازگشایی شد، اما هیچ‌کدام از محورهای اصلی استان اکنون مسدود نیست.

قطع برق 21 روستا

شایانفر افزود: در اثر بارندگی‌ها برق ۲۱ روستا قطع شده بود که اکنون فقط روستای صمدآباد در سرخس به خاطر مسائل ایمنی برقش را فعلا وصل نمی‌کنیم و یک روستای دیگر به نام‌ یوسف آباد درگز که به خاطر تخریب راه مواصلاتی دسترسی به آن برایمان مشکل است که تلاش می‌کنیم به زودی برطرف شود.

قطع گاز 150 مشترک در کلات

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: گاز ۱۵۰ مشترک از مجموع ۳ هزار مشترک در کلات هم‌قطع است و به محض فروکش کردن سیلاب امیدواریم تا ظهر امروز برطرف شود.

وی اظهار کرد: با اعزام دو تیم کمکی از هلال احمر مشهد، آبگرفتگی موجود در ۵۰ منزل مسکونی و ابنیه تاریخی را برطرف کرده‌ایم، شب گذشته بارندگی چشمگیر و خسارت آفرینی در خراسان رضوی به جز در منطقه سرخس نداشتیم.

هشدار ستاد بحران استانداری خراسان رضوی

شایانفر با بیان اینکه امروز فعالیت این سامانه بارشی تشدید می‌شود، اضافه کرد: شهروندان از نزدیک شدن به بستر و حریم رودخانه‌ها جدا خودداری کنند، بسیاری از مناطق ییلاقی و تفرجگاهی مشهد و استان امکان وقوع خطر وجود دارد؛ بنابراین، از تردد به این مناطق پرهیز شود.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تمام فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی عضو مدیریت بحران استان در حال آماده‌باش هستند و تجهیزات و نیروهای امداد در مناطق پرخطر مستقر شده‌اند.