نشست خبری به مناسبت هفته کارگر

هفته کارگر و تقدیر از ۹ کارگر نمونه استان خراسان رضوی

‍ در هفته کاروکارگر از تعداد 9 کارگرنمونه استان خراسان رضوی تقدیر می شود

نشست خبری مدیرکل تعاون ،کارو رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی با حضور اصحاب رسانه در محل اداره کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی برگزار شد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خراسان 51 ، مدیر کل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی گفت: درهفته کارو کارگر جمعی از کارگران نمونه استان خراسان رضوی با مقام معظم رهبری دیدار می کنند.

محمد سنجری با بیان اینکه جشنواره امتنان در هفته کاروکارگر با هدف تقدیر و معرفی کارگران نمونه و واحد های نمونه برگزار می شود افزود: در این جشنواره تعداد 9 نفر کارگر نمونه و تعداد 15 واحد نمونه و 13نفراز کار گروه های نمونه ای که در طی سال توانسته اند درعرصه کار خلاقیت و نو آوری داشته باشند تقدیر می شوند.

به گفته سنجری در استان خراسان رضوی بیش از 1200تشکل کارگری و کار فرمایی وجود دارد و از برنامه های هفته کارو کارگر در استان خراسان رضوی مراسم قبا روبی مزار شهدا به ویژه شهدای کارگری می باشد و اجرای برنامه های ورزشی در رشته های مختلف ورزشی برای بانوان و آقایان برگزار می شود.

مدیر کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان خراسان رضوی خاطر نشان کرد: اعزام کاروان سلامتی و نشاط به واحد های تولیدی و صنعتی امسال در محل کارخانه دارو سازی ثامن پیش بینی شده است و ارائه خدمات رایگان حقوقی در هفته کاروکارگر به کارگران ارائه می شودو ازجمله برنامه هایی که در دستورکار این اداره کل قراردارد برگزاری مسابقه مقاله نویسی با موضوع تحقق شعار سال می باشد .

محمد سنجری با اشاره به اینکه پیگیری طرح ایران یار در راستای حمایت از کالاهای ساخت ایران در بسیج کارگری پیگیری می شود تصریح کرد: درسال 97 تعداد 9هزار و 640 مورد دادخواست در مراجع حل اختلاف استان خراسان رضوی مطرح شده است که نسبت به سال 96 کاهش 30درصدی در این حوزه را شاهد بودیم .

وی ادامه داد:در راستای ارتقای فرهنگ ایمنی در سال 97 آموزش های ایمنی را برای کارگران و کار فر مایان در نظر گرفته شد و 205 هزار نفر ساعت آموزش در مرکز تحقیقات در سطح استان برای کارگران و کار فرمایان بر گزار شده است ودر
سال 97 تعداد 19 درصد افزایش مقرری بگیران بیمه بیکاری را نسبت به سال 96 در استان خراسان رضوی شاهد بودیم.

به گفته سنجری : درسال 97 نرخ مشارکت اقتصادی در استان خراسان رضوی 43/1 درصد بوده است ونرخ بیکاری استان خراسان رضوی 10/7 درصد کاهش داشته است ، بیشترین اشتغال در سطح استان مربوط به بخش خدمات می باشد در سال 97 تعداد 19هزار فرصت شغلی در استان خراسان رضوی ایجاد شده است.

وی تاکید کرد:در سال 97 تعداد 351 تعاونی درسطح استان خراسان رضوی تشکیل شده است که درسطح کشور استان خراسان رضوی بعد از استان فارس رتبه دوم را در این حوزه دارا می باشد و 22 هزار میلیون ریال توسط این تعاونی هادر استان خراسان رضوی سرمایه گذاری صورت گرفته است و تعداد 5000 فرصت شغلی در سطح استان خراسان رضوی ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: 130هزار نفر ساعت آموزش برای تعاونی ها در سطح استان خراسان رضوی برگزار شده است و در حوزه مدیریت اجتماعی 2 هزار و 998 نفر از کارگران از تسهیلات رفاهی بهره مند شدند در حوزه فعالیت های ورزشی در سال 97 تعداد بیش از 35 تیم ورزشی به مسابقات استانی و کشوری اعظام شدند و موفق به کسب 10 عنوان قهرمانی ورزشی شدند .
خبرنگار مصطفی حاجی زاده