نشست خبری رئیس شورای اسلامی شهر مشهد

‍ سامانه چشم شهر تا یک ماه دیگر در دسترس مردم قرار می گیرد

‍ نشست خبری رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با حضور اصحاب رسانه در محل شورای شهر مشهد بر گزار شد .

به گزارش خبر نگار پایگاه خبری تحلیلی خراسان51 ، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت :نظام شورایی به برکت انقلاب اسلامی وبر گرفته از آموزه های دینی و اصول قانون اساسی شکل گرفته است .

محمد رضا حیدری با بیان اینکه شهر مشهد آینه رشد یافتگی و اقتدار ایران اسلامی به شمار می آید افزود :شهر مشهد به واسطه مرقد امام رضا (ع) یک شهر ویژه و بی نظیرمی باشد وباید شهر مشهد در تراز جمهوری اسلامی یک شهر زنده ، پویا با نشاط ، زیبا ، تمیز و بر خوردار از همه ویژگی هایی که شهروندان مجاورین وزائرین می خواهند ساماندهی شود.

وی ادامه داد: شهرداری مشهد در سال 1297هجری شمسی شکل گرفته و 100سال از عمر مدیریت شهری می گذرد وخوشبختانه امروز شاهد هستیم که در سطوح دولت و حوز ه های نهاد های مختلف اجرایی و همچنین سازمان روحانیت آستان قدس رضوی تعامل حداکثری وجوددارد.

محمد رضا حیدری با اشاره به اینکه شورا ی شهر مشهد کارکرد حزبی وسیاسی ندارد بلکه کارکرد فرهنگی و اجتماعی دارد تصریح کرد : یکی از رویکرد های شورای پنجم موضوع اعتماد سازی تعامل با مردم وبدنه های اجتماعی و نخبگان بوده است وتقریبا اکثر اعضای شورای شهر مشهد فراتر از وظیفه ماموریتی خود در حوزه کمیسیون های تخصصی و صحن علنی ، کمیته های نظارتی وقت بسیار زیادی در راستای خدمت به مردم در محافل عمومی و بین مردم می گذارند.

به گفته حیدری : در سامانه فاش تمام مناقصه ها ، مزایده ها قراردادها و خرید ها با همه اجزای آن با داده های کامل قرار دارد وشهر مشهد اولین شهری می باشد که یک میلیارد رکورد از اطلاعات شهر سازی ، املاک سطح شهر ، بر اساس کد نوسازی روی این سامانه قراردارد و تمام اطلاعات املاک بر روی این سامانه قرار گرفته است و در حال حاظر این سامانه در اختیار مردم می باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد خاطر نشان کرد : در راستای ساماندهی و همچنین تحقق شهر هوشمند و الکترونیک ، سامانه چشم شهر تا یک ماه دیگر در دسترس مردم قرار می گیرد دراین سامانه مردم با هر مشکل و ایرادی که در محیط زندگی خود با آن روبه رو می شوند نظیر خرابی آسفات و خرابی پل و … می توانند مشکل را در این سامانه ثبت کنند وبه صورت فوری نقص آن محله بر طرف می شود.

محمد رضا حیدری با اشاره به اینکه درسال 98 برای سامانه چشم شهر80میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است تصریح کرد : به رای مردم گذاشتن پروژه های شهری درمحلات وفراهم شدن نقش آفرینی مردم در شهر از دیگر کارکرد های سامانه چسم شهر می باشد.
خبرنگار مصطفی حاجی زاده