با گوگل مپ Google map سریع تر به مقصد برسید

معرفی و بررسی برنامه گوگل مپ - Google map

Google Maps, Mobile App can be seen on a mobile phone. (Photo by Nasir Kachroo/NurPhoto via Getty Images)

به نام خدا و با سلام.

بدون شک امروزه همه ما از تلفن های هوشمند استفاده میکنیم که کلی قابلیت و امکانات مفیدی را در اختیار ما قرار میدهند. یکی از این امکانات و قابلیت های مفید و کاربردی ، مسیریابی و نقشه google map میباشد که توسط غول اینترنتی گوگل عرضه شده است و بصورت پیشفرض روی تمام تلفن های هوشمند اندرویدی موجود است اما اگر سیستم عامل تلفن هوشمند تان اندروید نیست نگران نباشید چرا که از طریق آدرس اینترنتی http://map.google.com از طریق هر سیستم عاملی اعم از اندروید ، آی او اس  ، ویندوز و … به گوگل مپ دسترسی داشته باشید.

نقشه گوگل- Google map

این برنامه دارای قابلیت های زیادیست که در ادامه هر یک را توضیح خواهیم داد.

قابلیت های کلیدی گوگل مپ  google map :

1 location یا موقعیت یابی :

با این قابلیت شما میتوانید موقعیت کنونی خود را بیابید. برای این کار کافیست برنامه گوگل مپ را باز کنید و مکان نمای تلفن هوشمند خود را روشن کنید ، پس از چند ثانیه برنامه موقعیت شما را با یک نقطه آبی رنگ نمایش خواهد داد.

برای دیدن جزیات بیشتر از اطراف خود کافیست روی نقشه زوم کنید ( برای بزرگنمایی دو انگشت خود را روی صفحه از هم دور کنید وبرای کوچک نمایی دو انگشت خود را روی نقشه به هم نزدیک کنید )

2- مسیر یابی :

با استفاده از این قابلیت میتوانید بهترین و نزدیک ترین مسیر بین نقطه شروع ( مبدا ) و مقصد را بیابید. . برای این کار کافیست از منوی بالای برنامه روی علامت فلش ( مسیر ها ) کلیک کنید ، سپسدر کادری که باز میشود مبدا و مقصد را  سرچ و انتخاب کنید و سپس نوع مسیر را مشخص کنید ( پیاده- دوچرخه- سواری -اتوبوس و … ) را مشخص کنید ، سپس برنامه به شما نزدیک ترین مسیر را مشخص خواهد کرد مانند تصویر زیر :

مسیر یابی روی نقشه گوگل - Google map

همان طور که مشاهده میکنید ما مسیر بین مشهد و شهر تربت جام را در برنامه وارد کردیم و برنامه مسیر را به ما نمایش داد. این قابلیت برای افرادی مفید است که در سفرهای نوروزی شان قصد دارند به شهر های جدید مسافرت کنند. همچنین در صورتی که قصد پیدا کردن مسیر در شهر ها را دارید کافسیت به جای نام شهر ، نام خیابان یا محله های مورد نظر را تایپ کنید.

3- اطلاع از وضعیت ترافیک جاده ها:

از مهمترین قابلیت های این برنامه اطلاع از وضعیت ترافیک جاده ها و مسیر هاست و این ابزار هم میتواند برای مسافران نوروزی بسیارمفید باشد . کافیست قبل از حرکت ؛ نقشه گوگل را باز کرده و از منوی برنامه روی عبارت ترافیک کلیک کنید ، سپس روی نقشه منطقه ای که قصد ورود به آن را دارید را بیابید ، در صورتی که رنگ خیابان ها به قرمز تغییر کرده بود به معنی سنگین بودن ترافیک و رنگ سبز به معنی سبک بودن ترافیک میباشد.

ترافیک اطراف حرم مطهر رضوی در شب

نکته : این تصویر ساعت 1:30 بامداد گرفته شده ، در طول روز به علت ترافیک سنگین ، رنگ خیابان های اطراف حرم مطهر رضوی قرمز و نارنجی خواهد بود.

4 – مشاهده ارتفاعات و ناهمواری های زمین

به کمک این ابزار میتوانید از پستی و بلندی های زمین مطلع شوید

5- نمایش ماهواره ای

این قابلیت به شما امکان مشاهده مناطق مختلف با جزیات کامل را میدهد . برنامه به صورت پیشفرض نقشه را با بک گراند سفید نمایش میدهد که با این گزینه میتوانید جزیات بیشتر از اطراف تان را با رنگهای واقعی ببینید.

6-  جست و جو و یافتن کسب و کارها

این برنامه به کسب و کارها اجازه میدهد تا موقعت جغرافیایی خود را روی نقشه درج کنند. با این کار باعث میشود تا توسط افرادی که از برنامه استفاده میکنند ، کسب و کار شما را ببینند. برای ثبت کسب و کار خود روی نقشه گوگل از طریق صفحه تماس با ما ، با ما در ارتباط باشید

اگر قصد یافتن مکان و یا کسب و کاری را دارید کافیست نام آن را در نوار جستجوی بالای صفحه وارد کنید . به عنوان مثال پمپ بنزین ؛ هتل ، بانک ، پارک و …

ثبت موقعیت کسب و کار ها روی نقشه گوگل

و کلی قابلیت های دیگر که با کار کردن با برنامه ، با آنها آشنا خواهید شد.